Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO są jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży ochrony środowiska w Polsce. Skupiają przedstawicieli różnych branż z sektorów prywatnych jak i administracji publicznych. Poprzez debaty i konferencje przedstawiają planowane zmiany w dziedzinie ochrony środowiska, problemy i możliwe rozwiązania w poszczególnych sektorach gospodarczych.
Jednym z uczestników, a zarazem wystawców  Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO było wydawnictwo Abrys z wpisującą się w targi tematyką poświęconą  energetyce rozproszonej i nowoczesnemu recyklingowi. Wydawnictwo Abrys poprzez prelegentów zaprezentowało kilka istotnych tematów, a wśród nich jeden niezwykle istotny dla naszej firmy -  „Aktualna sytuacja branży recyklingu zużytych opon”. Stanowisko w tej kwestii zajął mgr inż. Andrzej Kubik  - Prezes Firmy GPR Guma i Plastik Recycling. Pan Andrzej Kubik poruszył kwestie przetwarzania opon skupiając się na prawidłowej hierarchii postępowania z odpadem. Porównał recykling mechaniczny z odzyskiem energetycznych podkreślając straty zarówno dla środowiska jak i branży wykorzystującej granulaty gumowe w produkcji do których prowadzi odzysk poprzez spalanie. Swoją prezentację zakończył poprzez pokazanie uzyskanych wartości dla śladu węglowego (Analiza LCA) wykonana przez FORCE Technology Brøndby - Dania  gdzie ślad węglowy dla recyklingu mechanicznego  wynosił od – 838 do – 972 kg CO2 eq. zaś odzysku energetycznego  ok. – 197 kg CO2 eq.
 
 

„Produkt w Obiegu” – Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2021

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz produkt kółko do kontenerów na odpady brało udział w  V edycji konkursu „Produkt w Obiegu” i zakwalifikowało się do II etapu. Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a jego cele to promowanie oraz upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu.Nasz produkt - kółeczko na odpady idealnie wkomponowało się w ideę  gospodarki o obiegu zamkniętym.Wystawę z naszym kółeczkiem do kontenerów na odpady  mogliśmy oglądać na Międzynarodowych Targach  Ochrony Środowiska POLECO 2021, galeria zdjęć poniżej.
 
 
targi 1
 
 
targi 2
 
targi 3
 
targi 4
 
 
 
 

Certyfikat ISO

W dniach 6 - 10 kwietnia 2021r. w firmie GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z o.o. miał miejsce audyt ISO przeprowadzony przez Brytyjsko-Polski Instytut Certyfikacji i Szkoleń. Audyt dotyczył zakładu produkcyjnego w Rożniatowie (Rożniatów 4) oraz Zarzeczu (ul. Św. Jana Pawła II 18), opierał się na wymogach norm ISO 14001: 2015 oraz 9001: 2015.  

Podczas audytu sprawdzono zgodność funkcjonowania Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem w  GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z międzynarodowymi i krajowymi przepisami prawa jak i sposób funkcjonowania firmy w otoczeniu. Na audycie nie odnotowano żadnej niezgodności co pozwoliło na uzyskanie pozytywnej rekomendacji akredytowanej jednostki BPIC, tym samym firma GPR uzyskała certyfikat ISO 14001:2015 Systemu Zarządzania Środowiskowego oraz certyfikat ISO 9001:2015 Systemu  Zarządzania Jakością.

 

Cert ISO PL EN

 

Solidna Firma 2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować  że firma GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z o.o. już po raz piąty znalazła się  w grupie Solidnych Firm uzyskując Złoty Certyfikat Solidnej Firmy 2020. Certyfikat jest poświadczeniem terminowego regulowanie wszelkich zobowiązań  oraz poszanowania ekologii i praw konsumentów.

 
Solidna Firma 2020
 
 

OFERTA PRACY

Firma GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z o.o  zatrudni do pracy w GPR pracowników produkcyjnych  na umowę o pracę,  praca zmianowa ( w ruchu ciągłym) - atrakcyjne wynagrodzenie.

 

Więcej informacji w kadrach GPR lub pod nr telefonu 607 052 253

 

 

2021  GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z.o.o