Turniej Piłki Ręcznej – SPONSORUJEMY ZWYCIĘZCÓW !

18 Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej – SPONSORUJEMY ZWYCIĘZCÓW !

Dni 7, 8 i 9 grudzień 2012r. stały w Gminie Zarzecze pod znakiem  Międzynarodowego Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej, odbywającego się już po raz 18 w Zarzeczu i Sieniawie.  Początki turnieju sięgają roku 1995, gdy po raz pierwszy został zorganizowany przez dyrektora ZSR Pana Ryszarda  Zarychta oraz nauczyciela WF z tejże szkoły pana Zygmunta Szumilaka, który do dnia dzisiejszego dokłada wszelkich starań by tradycja ta była kontynuowana, co roku skupiając drużyny nie tylko z Polski ale również z zagranicy w tym Ukrainy, Mołdawii i Słowacji.
Turniej został oficjalnie rozpoczęty 7 grudnia 2012r. występem Strażackiej Orkiestry Dętej z Zarzecza i powitaniem zaproszonych gości m.in. przedstawicieli Urzędu Gminy Zarzecze oraz Powiatu Przeworskiego, dyrektorów okolicznych szkół, a także sponsorów, w tym również przedstawicieli naszej firmy. Jednak najważniejszymi uczestnikami tej uroczystości byli młodzi sportowcy-szczypiorniści wraz ze swoimi trenerami bez których turniej ten nie mógłby się odbyć. W sumie przybyło 18 drużyn z Grodziska Górnego, Mielca, Łucka, Zamościa, Przemyśla, Kiszyniowa, Wołyń-Łucka czy Ulan-Majoratu oraz reprezentacje Kadry Województwa Podkarpackiego oraz Województwa Świętokrzyskiego występujących w dwóch kategoriach : młodzików - chłopców oraz juniorek młodszych - dziewcząt.   
Rywalizacje drużyn trwały cały weekend i były niezwykle zacięte, jednak jak zawsze w każdym turnieju były tylko trzy miejsca na podium. Ku naszej wielkiej radości główne miejsce w grupie Juniorek Młodszych wywalczyła drużyna LKS „Koliber” z Zarzecza, Klubu którego sponsorem jest nasza firma. Zawodniczki „Kolibra” grały przez cały turniej w ufundowanych przez nas strojach (w kolorach firmowych), a na ich plecach widniało logo GPR. Zaproszeni goście żartowali sobie, że w zwycięstwie pomogły właśnie te stroje - my jednak wiemy, że drużyna „Kolibrów” po prostu ciężko walczyła o swoją pozycję na najwyższym podium, podobnie jak nasza firma walczy o swą pozycję na rynku. Drugie miejsce w tej podgrupie należało do KS „7” Jarosław, natomiast trzecie zajął GOKSIR Wadowice Górne.
 
W podgrupie  Młodzików pierwsze miejsca na podium należało do Kadry  Województwa Świętokrzyskiego, drugie do SSS No 2 Handball” Kiszyniów, a trzecie do Szkoły Sportowej z  Wołyń-Łuck. Niezależnie od osiągniętego w Turnieju miejsca wszyscy jego uczestnicy wykazali się imponującą umiejętnością gry w piłkę ręczną.
Poza rozgrywkami nie mogło zabraknąć głównej atrakcji tego turnieju czyli Św. Mikołaja, który wręczył wszystkim zawodnikom słodkie prezenty, jeśli zaś chodzi o zaproszonych gości, to niestety Mikołaj oświadczył, że nie zasłużyli na nic więcej, jak tylko symboliczne rózgi.
Autor
E. Kądziołka
2024  GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z.o.o