Przegląd piosenki cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół jak i grupami harcerskimi, przybyło około 100 uczniów m.in. z Sieniawy, Zarzecza czy Pełnatycz. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście Pani Beata Drabik- Sowa- nauczyciel Szkoły Muzycznej 1-go stopnia w Przeworsku, Pani Natalia Mazur- koordynator projektu Edukacja wysokiej jakości szansą dla młodzieży gimnazjalnej z Gminy, Pani dyrektor Emilia Pelc, Pan Prezes GPR Andrzej Kubik oraz Pan Wojciech Młodnicki- komendant Hufca ZHP Przeworsk, a także opiekunowie przybyłych drużyn.

W duchu rywalizacji drużyny nie zapomniały o tym, że spotkaniu przyświecała myśl przypomnienia i utrwalenia pięknych piosenek śpiewanych na wyprawach harcerskich.

W konkursie na najlepiej wykonaną i zaprezentowaną piosenkę brali udział soliści, drużyny harcerskie, a także zespołu uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, prezentując po dwa wybrane przez siebie utwory.

Zwycięzcy wyłonieni przez Jury w składzie Pani Beata Drabik-Sowa, Pani Natalia Mazur oraz Panowie Andrzej Kubik i Wojciech Młodnicki to: Zespół Śpiewaczy ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zarzeczu, 6 Drużyna Wędrownicza Wichry z Zarzecza, Izabela Głąb reprezentująca zespół Szkół w Gaci oraz Patrycja Biały reprezentująca Zespół Szkół w Nowosielcach. Tuż za podium stanęli: 4 Drużyna Harcerska Sokoły ze Szkoły podstawowej w Sieniawie, Zespół z Publicznego gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarzeczu, Kinga Motyka reprezentująca Zespół Szkół w Nowosielcach. Trzecie miejsce Jury przyznało Zespół ze Szkoły Podstawowej w Pełnatyczach, Zespół instrumentalno- wokalny z Roźwienicy „Rozteam” oraz 5 Drużyna Starszoharcerską Żywioły z Zarzecza.

         Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali piosenkę harcerską i udali się na skromny poczęstunek.

2024  GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z.o.o